BV

بُتِگا وِنِتا هنر دست ایتالیا

کمپانی ایتالیایی “بُتِگا وِنِتا” در سال ۱۹۶۶ توسط “Michele Taddei” “میکله تاديي” و “Renzo Zengiaro” “رنزو زنجیارو” در شهر “ویچنزا” “Vicenza” ایتالیا تأسیس شد.
در آغاز کار دستگاهای خیاطی این شرکت برای دوخت و دوز چرم مناسب نبودن و طراحان و کارکنان ناچار به استفاده از چرمی بسیار مرغوب و ظریف بودن تا با سوزنهای دستگاهای خیاطی آنها هماهنگ باشه و به همین دلیل مجبور به تولید بافت ضخیم و قویتری از چرم شدن که به شکب بافت بود و این متریال خیلی زود تبدیل به طرح و امضای خاص این برند شد. همچنان کیفیت بالا در تولید٬ موجب افزایش محبوبیت این نحوه تولید چرم شد. در دهه ۸۰ “بُتِگا وِنِتا” مورد توجه افراد مشهوری مانند “اندی وارهول” “Andy Warhol” هنرمند امریکایی قرار گرفت. وی حتی فیلم کوتاهی درمورد این کمپانی ساخت. البته در دهه ۹۰ برعکس دهه قبل٬ محبوبیت کمپانی کم شد و در سال ۲۰۰۱ این کمپانی به گروه “گوچی” “Gucci Group” البته با پیشنهاد “Tom Ford”” تام فورد” ( که درآن زمان طراح “گوچی” بود) واگذار شد و بار دیگر روزهای و موفقیت به این برند ایتالایی بازگشت.

hand craft

کمپانی “بتگا ونتا” در سال ۲۰۰۶ مدرسه خود را به نام “Scuola della Pelletteria” بازگشایی کرد تا افراد ماهر در زمینه تولید محصولات چرمی مرغوب پرورش دهد. امروز این برند علاوه بر کیف و کفش و لباس به تولید لوازم خانه ؛ عینک ؛ چمدان و عطر با کیفیت بالا و لوکس معروف است.

bag
vitrin
clutch
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *